Home » Sürüm Açıklamaları » V5-29 Sürüm Notları

V5-29 Sürüm Notları

Dernek Otomatik Borçlandırma Modülü eklenmiştir. Bu modül küme ayarlarında her küme için personel ödenen ücretin ve ikiniz dernek kesinti yüzdesinin sistemi girilmesi ile aktifleşecektir. Veri girilen kümelerdeki atamalarda modül aktifleşecektir. Atama yayınlandığında Otomatik Borçlandırma işlemi gerçekleşir. Atama değiştirilir veya iptal edilirse Borçlandırma da silinir veya düzenlenir. Personel ödeme almadan Borçlandırma yapılır. Otomatik Borçlandırma verileri silinemez veya düzenlenemez.

Yayınlanmamış Maçları Düzenle sayfasına Sıfırla seçeneği eklenmiştir.  Seçilen maç için tüm atamaları sıfırlar. Sayfa yenilemek gerekir.

Personel Ceza Modülü eklenmiştir. İstenilen tarihler arasında personele görev verilmemesi için hazırlanan modüldür. Yönetici Personel Listesinde veri eklenmesi gereken personel menüsünden “Ceza Ver” seçeneği seçilerek veri girişi yapılır.

Personel Sınav Modülü eklenmiştir. İstenilen kümeler için oluşturulan Sınav’lar personel On Off yapılarak Başarılı Başarısız olarak kaydedilir. 

Personel Yetkileri (Yetki 1:Hakem, Gözlemci, Personel Değil) sezon içinde de düzenlenebilmektedir. Geriye dönük sezon içi veriler ve istatistik görüntülemede sıkıntılar yaşanabilir.

Personel Yetkileri (Yetki 2:Yönetici, Yönetici Değil) sezon içinde de düzenlenebilmektedir.Geriye dönük sezon içi veriler ve istatistik görüntülemede sıkıntılar yaşanabilir.

Personele vizeli, değil ve aktif, aktif değil verileri eklenmiştir. Vizeli ve aktif olmayan personele atama yapılamaz. (Bu kontroller iptal edilemez.)

Yayınlanmış ve yayınlanmamış atama sayfasına yeni kontroller eklenmiştir.

 • Personel Mazeret Uyarı Sistemi: Personele mazereti bulunduğu zamanlarda atama yapılmasını engelleyen kontroldur. Uyarı iptal edilebilir.
 • Personel Çalışma Günü Uyarı Sistemi: Personelin Calışma Günlerinde atama yapılmasını engelleyen kontroldür. Uyarı iptal edilebilir. (Personelin Çalışma günlerini ayarlamış olması gerekir)
 • Personel Aynı Gün Farklı Saha Uyarı Sistemi: Personelin aynı gün içerisinde farkı sahalarda görev atanmasını engelleyen uyarı sistemidir. Uyari İptal edilebilir.
 • Hakem Aynı Takımda Uyarı Sistemi: Seçilen hafta kadar geçmişe dönük veya yayınlanmamış atamalar içerisinde Orta Hakem, aynı takımda görev Orta Hakem olarak  almışsa uyarı veren kontroldür. İptal edilebilir.
 • Gözlemci Aynı Hakemde Uyarı Sistemi: Seçilen hafta kadar geçmişe dönük veya yayınlanmamış atamalar içerisinde Gözlemci, aynı Orta Hakemin atamasında görev almışsa uyarı veren sistemdir. İptal edilebilir.
 • Mükerrer Atama Uyarı Sistemi: Tüm personel için aynı zamanda farklı görev verilmesini engelleyen uyarı sistemidir. (Sadece Aynı saatte verilen atamalar için geçerlidir. Kümeler icin maç saati ayarı eklenince Aralık kontrolü yapılacaktır.)
 • Takım Personel İlişki Uyarı Sistemi: Daha önce eklenmiş takım personel ilişki verileri taranarak uyarı veren sistemdir. İptal edilebilir.
 • Ceza Uyarı Sistemi: Atama yapıldığı zamanda personelin ceza kaydı varsa uyarı veren sistemdir. İptal edilebilir.
 • Atletik Test Uyarı Sistemi: Seçilen atletik teste personelin katılmadığında atama yapılmasını engelleyen uyarı sistemidir. İptal edilebilir.
 • Sınav Uyarı Sistemi: Seçilen sınavda personelin başarısız olması durumda atama  yapılmasını engelleyen uyarı sistemidir. İptal edilebilir.
 • Epak Uyarı Sistemi: Seçilen Epaka personelin katılmadığında atama yapılmasını engelleyen uyarı sistemidir. İptal edilebilir.
 • Personel Vize Uyarı Sistemi: Vize işlemi tamamlamayan personele atama yapılmasını engelleyen uyarı sistemidir. İptal edilemez. Uyarı kullanılmak istenmiyorsa personel Vize verisi Vizeli tutulmalıdır.
 • Personel Aktif Pasif Uyarı Sistemi: Aktif olmayan  personele atama yapılmasını engelleyen uyarı sistemidir. İptal edilemez. Uyarı kullanılmak istenmiyorsa personel Aktif verisi Aktif tutulmalıdır.

Rapor güncelleme sayfalarında güncelleme yapılmıştır. Rapor kayıt işleminde açılan sayfada kayıt yöntemi seçilerek işlem gerçekleştirilir. Rapor güncelleme sayfasında 10 dk’dan fazla beklemek yaptığınız işlemlerin kayıp olmasına sebep olabilir. Ara kayıt seçeneği kullanılması tavsiye edilir. Rapor yazımına devam edilecekse kayıt sayfasında Ara Kayıt seçeneği seçerek ve raporu yazmaya devam edeceğim seçeneği kutucuğu seçerek ara kayıt yapılırsa rapor kayıt işlemi gerçekleşir ve. Rapor tekrar yazılır. ( Aktif değildir.)

Sistem yönetiminde takımlar her küme için ayrı ayrı oluşturularak kullanılması gerekiyordu. Güncelleme ile takım, küme ilişkisi kaldırılmıştır. Kısaca aynı takımı her küme için oluşturulmasına gerek kalmamıştır. Bu sebeple eski sezon takımları veritabanından silinmiştir.

Atama Toplu Yükleme şablonunda değişiklik yapılmıştır. Saat verisi 12.30 formatında olmalıdır. (Excel otomatik veri biçimlendirme işlemi verileri bozduğu tespit edilmiştir.)

 

One thought on “V5-29 Sürüm Notları

 1. Hüseyin ildan dedi ki:

  İşlevsel olarak mükemmel bir uygulama, yıl içinde oluşan sıkıntıların tamamı uygulama içinde birde sürekli aynı şahıslarıngitmesi konusunda özel maçlar süper, bedensel , kadınlar vs. Gibi ve deplasman maçları için ayrı bir uygulama izlerseniz mükemmel olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*